Petőfi napok a Refiben 2018. március 12-14.
Történelmünk során mindig kiemelkedő jelentőséggel bírt 1848. március 15-e megünneplése. Fontos volt, mert a magyar szívekben mindig magában hordozott egy jelentéstartalmat, a szabadság, a fejlődés, a nemzeti tudat érzését.
„Talpra magyar, hí a haza!” (Petőfi Sándor: Nemzeti dal)
Iskolánk névadójára emlékeztünk a Petőfi-hét alkalmából. Rendezvénysorozatunk keretén belül rajzpályázatot, felső tagozatos tanulóink számára pedig Petőfi Sándor életével, költészetével, forradalomhoz kötődő tevékenységével foglalkozó „egyéni” pályamunkát hirdettünk. A legszebb alkotásokból kiállítást rendeztünk, mely iskolánk folyosóját díszíti.
Petőfi Sándor költészete, irodalmi életműve olyan széles és gyönyörű, versei annyi életszeretetet, elgondolkodtató sort árulnak el a szabadságszeretetről, elnyomásról, szerelemről, melynek ma is üzenete van. Petőfi lírája újat hozott a hazai irodalomban, éppen ezért ennek tiszteletére versmondó versenyt szerveztünk. Tanulóink alaposan felkészülve, jó hangsúllyal nagy átéléssel adták elő a szebbnél szebb verseket.
„Szépírás a kézírás” jeligével szépírásra invitáltuk tanulóinkat. A legnagyobb meglepetés az az érdeklődés volt, ami ezt a versenyt övezte, és az a nagyszámú részvétel és lelkesedés – nem csak alsó tagozatos, hanem felsős tanulóink részéről is – aminek tanúi lehettünk.
1848 március 15. a történelem magasságából szemlélve csupán egy egyszerű esős, tavaszi nap. Iskolai tanulmányainkból azonban tudjuk, hogy Pesten ezen a napon forradalom zajlott. A forradalom költői nem csak tollal, fegyverrel is harcoltak.
Hagyományainkhoz híven műveltségi vetélkedőt is szerveztünk. Alsó és felső tagozaton egyaránt 5 lelkes csapat kezdett hozzá a feladatok megoldásához. A vetélkedő feladványai érdekesek, változatosak voltak. Többek között keresztrejtvény, fotó, képkirakó, betűháló, hibás szöveg, valamint katonadalok felismerése tette próbára a versenyzők tudását.
Rendezvénysorozatunk utolsó napján került sor az ünnepélyes díjátadásra, melyen a legjobb eredményt elért tanulók, csapatok oklevél illetve tárgyjutalomban részesültek.
Iskolánk 7. osztályos tanulói készültek műsorral, hogy névadónk és az 1848-49-es események előtt méltón róják le tiszteletüket.
Ünnepi megemlékezésünket a Petőfi szobornál folytattuk. Koszorúzással fejeztük ki kegyeletünket a hős képmása előtt.
A szereplő tanulóinknak és a felkészítő nevelőknek szívből gratulálunk!
a Petőfi Sándor Református Általános Iskola tantestülete