Farsang, farsang,
háromnapi farsang,
Itt is adnak, amit adnak
Ez is Isten háza,
Szálljon le rája
Az Isten áldása,
Hat lóval, hat ökörrel
Három borjas tehénnel,
Egy aranyos ekével.
A vízkereszttől hamvazószerdáig, a nagyböjt első napjáig tartó farsang a jókedv, a mulatság időszaka. Eredetileg pogány ünnep, a tél temetése és a tavasz eljövetele felett érzett öröm kifejezése volt. Alapvetően a gazdag néphagyományokra épül.
A farsang csúcspontja a karnevál, hagyományos magyar nevén „a farsang farka”. Ez a farsangvasárnaptól húshagyókeddig tartó utolsó három nap, ami nagy mulatságok közepette, valójában télbúcsúztató is.
Iskolánkban is megpróbáltuk elűzni a telet, idén a járványügyi helyzetre való tekintettel szigorúbb biztonsági intézkedések közepette. Elmaradtak a nagyszabású közös programok, minden osztály külön ünnepelt.
A jeles eseményt napokig tartó lázas készülődés előzte meg. Az alsó tagozatosok rajz és technika órákon álarcokat készítettek, jelmezeket terveztek, farsangi dalokat, verseket tanultak és szívesen részt vettek a tantermek díszítésében is.
A várva várt nap reggelén az alsós kisdiákok jelmezben ülhettek az iskolapadban, a tanítási órákon így vehettek részt. A matematika, a szövegértés, de még a nyelvtan feladatok is a farsangról szóltak. Délután következett a vigasság és bolondozás: jelmezbemutató, játékos feladatok, tombola…. és nem maradhatott el a finom farsangi fánk sem.
A felső tagozatosok szintén osztálykereteken belül, különböző időpontokban tartották a farsangi rendezvényeket az ő életkori sajátosságaiknak és igényeiknek megfelelően zenével, játékos feladatokkal, közös programokkal.
Reméljük sikerült elbúcsúztatnunk a telet és hamarosan valóban beköszönt a tavasz és a jó idő. Mi megtettük, amit lehetett… : )